İzlediğiniz Dizileri Kolayca Takip Edin

14 Eylül 2009 | Etiketler: , ,

Bir site olsa, izlediğiniz dizileri ve bölümleri işaretleseniz. Sonra dizinin bir sonraki bölümü geldiğinde site sizi uyarsa, “izle yahu , yeni bölüm geldi” dese çok güzel olmaz mıydı?

Myepisodes.Com tam olarak bu işi yapıyor. Takip ettiğiniz ya da daha önceden izleyip bitirdiğiniz dizileri işaretliyorsunuz. Daha sonra o dizinin hangi bölümü elinizde var ve hangi bölümünü izlemişsiniz işaretliyorsunuz. Geri kalan tüm işleri site sizin için yapıyor zaten. Bulunduğunuz saat dilimini seçerseniz, bölümün yayınlanma saatini sizin bulunduğunuz yerel saate göre veriyor. Böylece “ya acaba bu gece miydi yoksa yarın gece mi?” diye ikileme düşmüyorsunuz. Eğer yeni bölümün adından bile spoiler kaparım ben derseniz, profil sayfanızda gerekli yeri işaretliyorsunuz ve yeni bölüm adları sansürleniyor. Hayatınızın ne kadarlık bir bölümünü dizi izleyerek geçirdiğinizi merak ediyorsanız “Time I’ve Wasted” bölümüne girip bakabiliyorsunuz. – An itibariyle benim hayatımdan 2 ay 3 gün 3 saat ve 45 dakika dizi izleyerek gitmiş.- Sitenin son iki özelliğine gelecek olursam; bunlardan birisi forum imzası olarak kullanmanız için izlediğiniz dizilerin adlarını bir resim haline getirmesi. Böylece her yerde izlediğiniz dizileri gösterebilirsiniz. Ancak resimde kullanılan font benim çok hoşuma gitmedi belirteyim. Diğer özellik ise RSS. Birkaç RSS çeşidi sunuluyor. Böylece aktif olarak o gün ya da ertesi gün hangi dizi yayınlanacak, hangi dizileri izliyorsunuz, hangi dizileri izlemeniz gerek gibi şeyleri RSS ile takip edebilir ya da blogunuzda paylaşabilirsiniz.

Siteyi yaklaşık bir yıldır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Eğer dizileri sıkı sıkıya takip ediyor ve takip etmekte zorlanıyorsanız muhakkak üye olmanızı öneririm.

Henüz yorum yok.