Gmail Eski Görünüm’ü Varsayılan Yapmak

14 Şubat 2010 | Etiketler: , , ,
Bundan önceki bir yazımda, Gmail’e dosya eklerken çıkan sorundan ve çözüm olarak Gmail’in eski sürümünü kullandığımdan bahsetmiştim. Ancak ne yazık ki gmail’i yeniden açtığınızda bu eski sürüm değil, yeni sürüm ile karşılaşıyorsunuz. Eh, her seferinde aşağıdaki menüden eski sürüme geçmek biraz can sıkıcı olabilir. Bunu aşmanın bir yolu https://mail.google.com/mail/?ui=1&ov=1 adresini sık kullanılanlara ekleyip sürekli olarak maillerinize bu bağlantı yolu ile erişmek. Ancak birden çok gmail hesabınız varsa, bu o kadar da işe yarar bir yöntem olmuyor.

Firefox için sunulan Web Mail Notifier eklentisi ile birden çok gmail hesabını aynı anda kontrol edebilir, ve istediğiniz mailinize tek bir tıklamayla ulaşabilirsiniz. Ancak bu eklenti ile mailinize erişmeye çalıştığınızda, otomatik olarak Gmail’in yeni görünümü ile karşılaşmaktasınız. Bu durumu biraz araştırdım ve son olarak eklentideki scripti düzenlemeye karar verdim. Sonuç benim işimi görür cinstendi. Mail hesabıma tıkladığımda, direk olarak gmailin eski görünümüne yönlendiriliyordum, ki bu da zaten asıl amacımdı.

Ancak scriptte şöyle bir sorun mevcut. Web Mail Notifier otomatik olarak güncellendiğinde ne yazık ki bu script kendini güncellemiyor. Fakat ben bir sorun çıktığında scripti yine güncellemeye çalışacağım (söz veremesem de). Scripti buna göre indirin derim.

Gmail’in eski versiyonunu açan Web Mail Notifier scriptini indirmek için tıklayın.

Henüz yorum yok.