Iced Earth – Framing Armageddon

17 Mart 2010 | Etiketler: , , , ,

Yine bir eski yazım daha…

Something Wicked This Way Comes albümündeki Wicked üçlemesinin ayrı bir proje olarak hayat bulduğu ilk bölüm Framing Armageddon. Bu albüm Jon Schaffer’ın hayret verici hayalgücünün bir ürünü olarak sunuluyor bizlere ve büyükbabalarımızın heyecanla anlattığı hikayeleri dinler gibi dinliyoruz Tim Owens’i. Gitar sesleri şömine alevi, davul ise dışarda esen rüzgar oluyor kulaklarımızda. Ardından İnsan ırkının yokoluşuna tanıklık ediyoruz dehşet içerisinde.Albümde yine Tim “Ripper” Owens üstleniyor vokalleri. Tim o harika sesi ile albümün atmosferini çok güzel oluşturuyor ve Ten Thousand Strong şarkısında on beş saniyelik çığlığı ile insanoğlunun çöküşünü duyuruyor dinleyenlere. Ancak bu albüm – ne yazık ki – Ripper’ın Iced Earth bünyesindeki son çalışması oluyor aynı zamanda.

Bir kompozisyon albümü olarak baştan sona gayet başarılı bir hikaye çizen albümde, hikayeyi anlatan tüm parçalar aynı güzellikte. Ancak buna rağmen, Ten Thousand Strong şarkısı diğerlerinden bir adım daha öne çıkıyor ve dinleyenlerin zihinlerine en derinden kazınan parça olmayı başarıyor.

Etrafta dünyanın sonu 2012’de gelecek, 2036’da göktaşı çarpacak diye spekülasyonlar dolaşadursun, siz şimdilik kendi sonunuzu bu albümde yaşayın.

Henüz yorum yok.