Iced Earth – The Horror Show

17 Mart 2010 | Etiketler: , , , ,

Ve Iced Earth hakkındaki son yazım…

Korktuğunuz karakterlere evininizin kapısını açmaya hazır mısınız? Frankenstein’dan Dracula’ya, Kurtadam’dan Karındeşen Jack’e kadar birçok korku karakterini tek bir albümde toplamayı ve müzikleriyle süslemeyi başarmışlar.

Yaşlı bir adamın fısıltısı ile anlatılan korku hikayeleri, bu sefer Iced Earth’ün sert müziği ile sunulmuş bizlere. Daha gerçekçi bir etki içinse – birçok hayran tarafından en iyi albüm kapağı olarak görülüyor – mükemmel bir kapak çalışması hazırlamışlar. Sadece kapak da değil, albümün kitapçığı da bir o kadar hayranlık uyandıran çalışmalarla dolu.

Albümü dinlerken, bir korku filmine gitmişçesine irkilmiyorsunuz elbette. Sert rifflerden ve davul vuruşlarından aldığınız güçle, siz kovalamaya başlıyorsunuz yaratıkları. Kazığınızı saplamak geçiyor içinizden ya da elinzideki çift elli kılıçla uçurmak Jack’in kafasını. Belki de siz Karındeşen Jack oluyorsunuzdur müziğin etkisiyle. Müzik sizi bu yaratıklara ister dost, isterse düşman yapsın, garantisi verilebilecek bir şey varsa, o da damarlarınızda dolaşan kanın daha hızlı akacağıdır.

Wolf, Jack, Dragon’s Child, Dracula ve The Phantom of Opera Ghost parçaları ise albümde öne çıkan parçalar olarak yer ediniyor kulaklarımızda. Özellikle Dracula ve The Phantom of Opera Ghost şarkıları ise bittiğinde iç geçirten parçalar olmayı başarıyor.

İster hergününüzü korku kültürünün içinde geçiren birisi olun, isterseniz teletabilerden bile korkan bir şövalye, böyle bir albümü dinlemeden son nefesinizi sakın ama sakın vermeyin.

Henüz yorum yok.