Tüm Tweetlerinizi Otomatik Olarak Silin

27 Mart 2010 | Etiketler: ,

Twitter, uzun zamandır bir fenomen haline gelmiş durumda. Twitter, o an ne düşündüğünüzü, ne yaptığınızı yazıp diğer insanlara da cevaplar atarak sanal olarak sosyalleşebildiğiniz bir ortam. 140 karaktere sığdırarak yazdığınız düşüncelerin sayısı, gün geliyor 1000’leri, ya da 2000leri bulabiliyor. Bu düşüncelerinizi ise gizli tutup tutmamak size kalmış durumda.

Tweetlerinizi koruduğunuzda, yazdığınız düşünceler sadece sizi takip edenler tarafından görüntülenmekte. Durum böyle olunca da, istediğiniz gibi düşüncelerinizi yazabiliyorsunuz. Ne de olsa halka açık değil. Ancak günün birinde, hesabınızı halka açmaya karar verirseniz ne olacak? Daha önceler, çekinmeden yazdığınız yazılar, şimdi sorun teşkil edebilir. (Öğretmeninize, patronunuza yazdığınız sitem yazıları gibi.) Bu durumda, twitter hesabınızda bir temizlik şart hale gelmekte.

Ancak önceden attığınız 1000 tane tweeti elle silmek, açıkçası tam bir Çin işkencesi. Sizi bu dertten kurtarmak içinse TwitWipe geliştirilmiş. Siteye twitter kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıyorsunuz, ve Start Wipping dediğinizde, otomatik olarak tüm tweetleriniz silinmeye başlıyor. Harika bir temizleme aracı olduğunu söyleyebilirim. Ben bu şekilde 15dk içinde, 750 tane tweetimi sildim ve birazdan da halka açacağım hesabımı.

Sizin de benzer bir sorununuz varsa, ya da bunalıma girip tüm tweetlerinizi silmek isterseniz, bu hizmeti gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Twitter’daki arkadaşlarınızı kaybetmeden, sadece tweetlerinizi silmenin keyfini yaşayın.

Henüz yorum yok.