Supernatural – 5×18

16 Nisan 2010 | Etiketler: , , , ,

Supernatural’de her geçen bölüm kıyamete biraz daha yaklaşıyoruz. Michael ve Lucifer arasında çıkması beklenen savaş bir türlü başlayamasa da, Winchester kardeşlerin verdiği kararlar her bölümde bizi savaşa daha da yaklaştırıyor.

5. Sezon 18. Bölümde, Winchester’ların gayri meşru kardeşleri ortaya çıkıyor yeniden. Dean’in ölümden dönmesine benzer bir şekilde dönüyor o da; toprak altından diriliyor. Ancak meleklerin Dean’i öylece hayata döndürmesinden farklı olarak, bu sefer kardeş Adam hayata döndürülmeden önce melekler tarafından bolca bilgilendiriliyor. Özellikle Dean ve Sam’den uzak durması gerektiğini vurguluyorlar. Adam da John Winchester’ın kanından geldiği ve Sam ile kardeş sayıldığı için, Michael’ın bedeni için bir aday durumuna geliyor. Sam ve Dean ise Cass’in de çabalarıyla, Adam’ı meleklerden uzak tutmaya çalışıyor. Melekler tarafından Adam’a annesini görme vaadi de verildikten sonra, Adam’ı yerinde tutmak oldukça güç oluyor.

Bu bölüm aynı zamanda Supernatural’in 100. bölümü. Hatta Dean’in ilk dakikalarda bulunduğu oteldeki oda numarası da 100’dü. Bunun bir tesadüf olup olmadığındansa emin değilim. İşin spoiler kısmına çok değinmek istemesem de, Zachariah ile de işler sonuca bağlanıyor sonunda. Benim için sevindirici bir durum. :)

Henüz yorum yok.