The Road So Far

24 Temmuz 2011 | Etiketler:

Tez yazan herkesin aklının bir köşesinde günlük tutma fikri vardır eminim. Ama onca yoğunluğun arasında bir türlü bunu yapamayız. Hem zaten günlük tutacak ne vardır ki? Yumurta kapıya dayanana kadar pek bir şey yapmadığımızdan, tembelliğimizin günlüğünü tutacak halimiz yoktur.

Oysa ben, tez sürecini yarılayan birisi olarak, tembelliğimin de günlüğünü tutmamın faydalı olacağını düşünüyorum. Bu yüzden böyle bir günlük açma ihtiyacı hissettim. Bugüne kadar oluşturduğum günlüklerin hiçbirine gereken özeni gösteremediğimi düşünürsem, buna da özen göstermeyeceğimi ön-görebilirim. Neyse, varsın siber-çöplüğe bir günlük daha eklensin.

Bugüne kadar; alanyazını tarayarak bolca kaynak edindim. Onları okuyarak tez konumun sınırlarını çizdim. Tez önerimi hazırlayıp sundum ve ölçme araçlarımı geliştirerek M.E.B.’den gerekli izinleri aldım. Uygulamalarımın ilk yarısını yaptım ve veriler üzerinde ilk analizlerimi yaptım. Yaz boyunca Yöntem’e kadar olan kısmı bitirmeyi hedeflesem de bu hedefime ulaşabilecek miyim emin değilim. Ama şimdilik ortada böyle bir hedef var.

Gelişmeleri buraya yazarım artık.
Kalın sağlıcakla.

Henüz yorum yok.