Hammer of Thor

26 Ağustos 2011 | Etiketler:

Tez günlüğüme ait ikinci yazıma başlarken, ilk yazıma göre biraz daha umutlu olduğumu söylemeden edemeyeceğim.

Kuzey fiyordlarından esip gelen İskandinav rüzgarlarının motivasyonuyla kendimi bu hafta kütüphaneye kapattım ve deyim yerindeyse Thor’un çekicini tezime indirmeyi başardım. Uzun süredir tezimle ilgili hiçbir şey yapmak istemiyorken; atalarım Bumin Kağan ve İstemi Kağan’ın “Ey Türk titre ve kendine dön” sesini işiterek silkelendim ve üstümdeki miskinliği atmayı başardım. Evde dizi izlemekten ders çalışamadığım düşünülürse farklı bir ortamda çalışma zorunluluğum gün gibi ortadaydı. Ben de dizüstü bilgisayarımı çantama atarak kütüphanenin yolunu tuttum. Yüksek lisansın ilk senesinde 100-150 sayfalık raporları da kütüphanede çıkarmıştım sonuçta. Tanrı Dağı’nın tepesinde oturan Oğuz Han ve gökteki sarayında Ülgen, benim kütüphanedeki halimi görse eminim yanıbaşıma bir fıçı kımız gönderirdi; lakin şu an benim çalışmamla ilgilenemeyecek kadar meşgul olduklarını düşünmekteyim.

Neyse; üç gündür yüzümde ciddi bir bakış, önümde çeşit çeşit makale ve topladığım veriler; ve ben, tezimdeki ilgili araştırmalar bölümünü bitirmekle kalmayıp bulgular bölümünün de sonuna yaklaşmayı başardım. Bu süreçte alışılmışın dışına çıkarak daha önce kullanmadığım bir takım analizler kullandım; Psychometrika dergisinin Ölçme ve Değerlendirme (Psikometri) alanına kattıklarına bir kez daha şahit oldum. Ve şimdi; Aragorn’un Rauros şelalelerinde Uruk-Hai’lere kılıç çekerek adeta “Leeroy Jenkins” diye haykırması gibi ben de tezime geri yumuluyorum.

Önümüz bayram; belki de ölüler ruhlarını huzura kavuşturmayı diler ve bana tezimi yazmamda yardım ederek azaplarından azat edilirler.

O zamana kadar; Namarie…

Henüz yorum yok.