Saga of a Research

16 Kasım 2011 | Etiketler:

I had no place to hide from the thunder…
So I wasn’t afraid anymore.

-Darkestrah : Saga of Temudgin

Tezimle ilgili çalışmalarıma bir süre ara verdikten sonra önüme çıkan askerlik tecil işlemleri beni yeniden çalışmaya itti. Zira askere gitmem söz konusu olursa, en azından elimde taslak formu bitmiş bir tez olmalıydı. Dolayısıyla fırtınadan kaçacak yerim olmadığından, daha fazla tezimden korkmama da gerek yoktu.

Günler süren ayazın kesildiği bir bayram sabahına uyandığımda, “bu iş bitecek” dedim kendimce. Bitmeliydi. Zihnen çalışmaya hazır olmak için uzakdoğu sporlarına yöneldim ve bir Kore milli sporu olan Starcraft’la kendimi güne hazırlayarak okuldaki odamın yolunu tuttum. Uzunca bir otobüs yolculuğunun ardından sessizliğin hüküm sürdüğü kampüsüme ulaştım. Çalışmaya başlamadan önce son olarak  kulaklıklarımdan şeytanın melodilerinin yankılandığını hatırlıyorum…

Ve iki günün ardından tez taslağım bitmiş, danışmanıma gönderilmeye hazır hale gelmişti. Mutlulukla koca bir boşluğu aynı anda yaşamıştım. Artık ne yapılacaktı? Danışmanımdan gelecek, düzeltmelerle dolu taslağı alıncaya kadar yeni araştırmalara yönelmeliydi.

Fakat onlar başka bir hikayenin konusu…

Henüz yorum yok.