Wintersun – Time I’den İlk Melodiler

24 Ağustos 2012 | Etiketler: , , , ,

Evet, Türkiye’deki bir numaralı Wintersun habercisi olarak bugünkü tanıtım parçaları hakkında yorum yapmamam ayıp olur.

Öncelikle parçaları şimdi dinleyebildiğimi belirtmek isterim, henüz dinlemeyenler için de videosunu paylaştım.

Video zaten oldukça kısa, koskoca albüm için yaklaşık 60 saniyelik bir parça yayınlanmış. Yetmez ama idare edeceğiz artık. İki şarkıdan bölümler olacak demişlerdi, ki sitelerinde de 2 şarkıdan parça diye paylaşmışlar ama ben tek bir şarkıdan bölüm var zannettim. Bu durum, geçtiğimiz günlerde eklediğim Time – I ilk izlenimler videosunda da dile getirilmişti. Gerçekten tüm albümü tek bir parçaymış gibi görmemiz gerektiğini buradan da anlamış bulundum.

Öte yandan…

Sekiz yıllık bir bekleyiş. Dile kolay sekiz yıl!

Wintersun albümü yayınlandığında ben lisansa başlamıştım, şimdi doktora yapıyorum. Hayatımda çok şey değişti; ruh halimden yaşam tarzıma, dünya görüşümden yeme içme alışkanlıklarıam çok şey… O zamanlar Wintersun’dan bile haberdar değildim, Pentagram, Bulutsuzluk Özlemi falan dinliyordum, yeni yeni Agathodaimon dinlemeye başlamıştım. Şu an çok farklı türlerde çok farklı melodiler dinliyorum.

Ben bile bu kadar değişirken, -gerçi tamam 16 yaşından 24 yaşına kadar herhalde değişeceğim, ama ne gruplar var arkadaş iki albümü birbirini tutmayan- Jari’nin ilk albümle aynı çizgiden devam etmesi gerçekten muazzam. Melodilerin mükemmel harmanlanışı ve Jari’nin müthiş sesi. Hiç değişmemiş, aynı, bildiğimiz Wintersun. Sadece yeni bir hayal anlatacaklar bu defa…

Bekleyiş, devam ediyor.

Saygılar.

Henüz yorum yok.